Home / Faydaları / Zararları / Badem Sütünün Faydaları
badem sütü

Badem Sütünün Faydaları

Zengin besin değerleri ve keyifli içimi ile herkesin beğenebileceği bir tat olan badem sütünün bilinmeyen faydalarını sizler için yazdık.

Yüksek miktarda antioksidan içeriğine sahip olan badem sütü normal sütlerden farklı olarak içerisinde laktoz içermez ve kolesterol olmayan bir içecektir. Zengin bir potasyum, kalsiyum ve mineral deposu olan badem sütü özellikle zayıflamak isteyenler için en faydalı içecekler arasında yer almaktadır. Kalori olarak da çok düşük bir kaloriye sahip olan badem sütü soya sütünden bile daha az kaloriye sahiptir.

Badem Sütünün Özellikleri

Kanser ve Yaşlanmaya Karşıdır: Badem sütü içerisinde bulundurduğu zengin mineraller ve E vitamini ile vücut direncini arttırarak kansere karşı koruyucu oluşturan doğal bir antioksidan özelliği taşımaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflamaya Yardımcı Olur: Badem sütü içerisindeki vitamin ve mineraller ile zayıflamak isteyenler için vazgeçilmez bir içecektir. Kalorisi düşük olan badem sütü metabolizmanın hızlı çalışmasını desteklemektedir.

Badem Sütünün Faydaları Nelerdir?

badem sütü özellikleri

  • İyi kolesterolü geliştirir ve kötü kolesterolün azalmasını sağlar. Kalbi güçlendirerek kalp krizi yaşama riskini en aza indirir.

Sponsorlu Bağlantılar

  • Şeker hastalığı olanlar için sindirimi kolaylaştırmak için önerilir.
  • Çocuklarda ve yetişkinlerde kusma ve ishal rahatsızlığı ile ortaya çıkan potasyum eksikliğini giderir. İçerisinde zengin potasyum değerleri ile vücudun ihtiyacı olan doğal değerli sağlar.
  • Cilt güzelliği için de etkilidir. İçerisindeki B12 vitamini sayesinde cildi besler, yeniler, saçların ve tırnakların daha güçlü olmasını sağlar.

Badem Sütünün Zararları

Badem sütü içerisindeki zengin değerler nedeni ile bebeklere önerilmez. Badem sütü bebeğin ihtiyacı olan sütü karşılamaz iken içerisindeki doğal kimyasallar bebeklerin vücudunda guatr birikmesine neden olacaktır.

Bakmadan geçmeyin

Kavunun Faydaları

İçeriğinde büyük miktarda su ve birçok vitamin barındıran kavunun bilinmeyen yararları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.