Home / Makyaj / Kırmızı Ruj İle Nasıl Makyaj Yapılır?

Kırmızı Ruj İle Nasıl Makyaj Yapılır?

Kırmızı ruj severler ve kullanmak isteyenler için en güncel öneriler Mualla’dan.

Kırmızı ruj ile makyaj yapmak istiyorsanız göz makyajınızı ve ten makyajını çok sade tutmalısınız. Bu şekilde yaparsanız yüzünüzde ilk dikkat çeken yer dudaklarınız olacaktır. Fakat abartılı göz makyajı yaptığınızda hem göz hem dudak dikkat çektiği için kötü gözükecektir. Tüm makyözlerin önerisi bu yönde.

Sponsorlu Bağlantılar

Kırmızı Ruj Nasıl Kullanılır?

Öncelikle makyaja başlamadan önce cildinize her hangi bir baz ya da nemlendirici sürün. Sonra dudaklarınızı nemlendirmelisiniz. Ruju makyajın sonunda sürmeniz gerektiği için lip balm o süre içinde iyicene emilmeli. Daha sonra ince yapıda bir fondöten sürün. İnce yapıda olduğu için abartmadan kararında sürmelisiniz.

İsteğe bağlı gözaltlarınızı aydınlatabilirsiniz. Hafif bir aydınlatma yaparsanız teniniz daha hoş gözükebilir. Aydınlatıcı kapatıcılardan elinizde varsa onu sürün, eğer yoksa teninizden açık kapatıcı sürebilirsiniz. Sürdüğünüz fondöten ve kapatıcının daha kalıcı olmasını isterseniz çok hafif olmak şartıyla pudra sürebilirsiniz. Fazla sürdüğünüzde çok kötü durur. Özellikle bu makyajı sabah yapıyorsanız.

Sponsorlu Bağlantılar

Sıra kontur işlemine geldi. Her hangi bir bronzerı fırçanıza alın ve elmacık kemiğiniz biraz altına, alnınızın en yüksek noktasına, saçın başladığı yer, burnunuza ve son olarak çenenizin alt kısmına uygulayın. Bu işlemi pudra sürdükten sonra yapmayı dikkate almalısınız. Yoksa pudra kontürünüzü götürebilir. Sıra gözlere geldi. Gözlerinizin renk tonu nu nötrlemek için kapatıcı ve çok az bir şekilde fondöten sürüp iyicene dağıtabilirsiniz. Göz için yapacağınız makyaj hafif olmalı.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yüzden öncelikle gözünüzün tamamına beyaz her hangi bir far sürün. Bunun sebebi gözünüze sürdüğünüz kapatıcı ve ya fondötenin sabitlenmesi. Kırmızı rujunuzla uyum sağlayacak en güzel farlardan biri açık kahverengi farlardır. Karıştırma fırçanıza hafif bir şekilde farı alın ve katlanma bölgesine, kaşınıza da taşıyacak şekilde, dairesel hareketlerle sürün.

Sponsorlu Bağlantılar

Altta kalan boşluğa bir şey yapmanıza gerek yok. İsteğe bağlı üst kirpik diplerinize göz kalemi sürülebilir. Eyeliner sürmemelisiniz. Bu çok abartı gözükür. En güzel görüntüyü rimel sağlar. Rimelinizi sürdükten sonra rujunuzu sürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.