Home / Cilt Bakımı / Maden Suyunun Cilde Faydaları

Maden Suyunun Cilde Faydaları

Cilt bakımı için doğal bir yöntem olan maden suyu bakımı ile cildinizde kısa sürede olumlu sonuçlara rastlayacaksınız…

Maden suyunun, cilde faydaları kanıtlanmıştır. Cilt bakımı için etkin olarak rahatlıkla kullanılabilir. Cilt bakımında kullanılacak olan maden suyu seçilirken içeriğine dikkat etmek çok önemlidir. İçeriğinde kesinlikle amonyak ve nitrit bulunmamalıdır. Ayrıca, hassas cilde sahip kişilerde beklenmedik bir etki görülmemesi için ilk uygulamada, küçük bir bölgede deneme yapılmalıdır. Yoğun bir yanma hissi duyulduğu takdirde, maden suyunun bir süre bekletilmesi ve ardından kullanılması daha iyi olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Maden Suyunun Cilde Etki Ve Faydaları

Cildinde gözeneklerin belirgin olmasından şikayetçi olanlar, maden suyunu gözenekleri sıkılaştırmak için kullanabilirler. Cilt temizlik ürünlerinin yerine yine tonik yerine maden suyu rahatlıkla kullanılabilir. Maden suyu her uygulamada, cildin toksinlerden arınmasını sağlar. Diğer yandan ciltte bariz hissedilen bir rahatlama sağlar. Yüzde bulunan bir takım çizgilerin ve mimiklerden kaynaklanmış çizgilerin üzerine uygulanabilir. Düzenli uygulamada çizgilerin belirsizleşmesini sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Maden Suyunun Cilt Bakımında Kullanım Şekli

Makyaj temizliğinde kullanılan pahalı kozmetik ürünlerin yerini maden suyu uygulanabilir. Hem doğal, hem de hesaplı olması ile tercih edilebilir. Makyaj temizliği yapılırken, maden suyu bir pamuğa dökülerek makyaj temizleme jeli gibi doğrudan uygulanır. Hem temizliği yapacak, hem ferahlama sağlayacak, hem de cildi canlandırma etkisi gösterecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bakım amacı ile geceleri yatmadan maden suyu yoğun bir şekilde pamukla cilde uygulanmalı ve durulamadan bırakılmalıdır. Sabah ılık su ile durulanmalıdır. Bu bakım haftada 1 defa yapılabilir. Ayrıca doğal maden suyunun sprey formları da satılmaktadır ve kolay kullanım için tercih edilebilir. Evde doğal cilt toniği hazırlamak için 8 kaşık kadar maden suyu ve 1 kaşık da doğal elma sirkesi karıştırılmalıdır. Toniğin hoş bir kokuya sahip olması istenirse içine lavanta veya diğer doğal esans yağlarından katılabilir. Koku vermesi için gül suyu da iyi bir alternatif olabilir.

Bakmadan geçmeyin

Kavunun Faydaları

İçeriğinde büyük miktarda su ve birçok vitamin barındıran kavunun bilinmeyen yararları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.