Home / Moda / 2017 Moda Önerileri

2017 Moda Önerileri

Moda olanı mı tercih etmeli?Moda, sadece trend kıyafetlerin bir arada olması durumu değildir. Moda, her konuda kişinin karşısına çıkan, dönemin en çok konuşulan akımları demektir. Bu; kıyafet, saç modeli, makyaj, renk tercihleri ve hatta mobilya seçimlerinde bile moda söz konusu olabilir. Fakat modayı kabaca özetlemek gerekirse, moda yakışandır. Diğer yandan, modanın dünya üzerinde yaygın olarak kullanılan yanlış tanımı vardır. O da, trendlerin herkese yakıştığıdır. Bu yaygınca kullanılan yanlış bir yaklaşımdır. En önemli faktör fiziki faktördür. İnce, uzun, kalın, kısa şeklinde birçok kategoride insan vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Giyilen giysiler bu durumun ışığında tercih edilmelidir. 2017’de Renk uyumu da fizikle bağlantılıdır, kumaş türü de… Avrupa da yaygınlaşıp Türkiye’ye doğru sıçrayan bu bakış açısı, birçok insanın yanlış tercihinde veya kötü göründüğünü düşünmesinde büyük rol oynar. Verilen bilgiler her bölgeye göre değişken özellik taşımaz, aksine herkes için geçerlidir.

Yakışanı mı giymeli…

Sponsorlu Bağlantılar

Yaz başında ya da kış için alışverişe çıkıldığı zaman, ilk olarak sezonun moda olan ürünleri göze çarpar. Bu durumda sırf moda diye o ürünlerin alınması gerekmiyor. Çünkü o ürünler, kişinin vücut ölçülerine uygun olmayabilir. Bu nedenle, alışveriş sırasında ürünleri denemeden karar verilmemesi gerekmektedir. Alt beden, üst bedene göre daha kalın olabilir ya da kalçaların dar olmasına rağmen omuzlar geniş olabilir. Bu gibi vücut hatlarını ortaya çıkaran ayrıntılar gözden kaçırılmamalı.

Sponsorlu Bağlantılar

Dünya üzerindeki bütün otoritelerin söylediği gibi, vücudu tanıyarak giyinmeli ve seçimler buna göre yapılmalı. Güzel bir kadının ya da güzel bir adamın üzerinde gördüğümüz kıyafetler her zaman örnek olmamasına rağmen, çoğu zaman tek bir yere bakıp, o kişinin güzel oluşuna kanaat getirip, ona göre yargı ileri sürülüyor. Bu doğru değildir. Moda, kişinin üzerine oturan ve iyi bir görsel oluşturandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.