Home / Faydaları / Zararları / Patates Suyunun Faydaları

Patates Suyunun Faydaları

Mucizevi faydalara sahip olan patates suyu ile ilgili bilmedikleriniz

Patates sebze olarak ülkemiz dâhil bütün dünya çapında çok sevilen sebzelerden bir tanesidir. Patatesi sebze olarak tüketmenin dışında birçok amaçla kullanılabiliriz. Ülkemizde herkes patatesi yemeklerin de, böreklerin de salataların da mutlaka kullanmıştır. Peki, patatesin bu özellikleri dışında suyunu içerek faydalanmayı denediniz mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Bunlar dışında bilinmeyen birçok daha faydası vardır. Patatesin suyu vücutta zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olur. Karaciğerin veya safra kesesinin temizlenmesinde çok önemli rol oynar. Saç köklerini besler ve saçlarımızın daha sağlıklı ve gür çıkmasına katkıda bulunur. Patatesin suyunu çeşitli sorunlarımızda kür olarak kullanabiliriz. Örneğin yumurta akı ve bal ile karıştırıldığında saçlarımıza sürüp yarım saat beklediğimizde de olumlu sonuçlar aldığı gözlenmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Patates Suyunun Faydaları Nelerdir?

Yaz aylarında güneşte fazla kaldığımızda cildimizde yanıklar oluşabilir ve bu güneş yanıklar insanların canını normalden daha fazla yakabilir. Patates suyunu güneş yanıklarının üzerine sürersek serinlik hissi vereceğinden rahatlama oluşur ve ağrılarını yatıştırabilir. Günün yorgunluğunu veya cildimizdeki şişkinliği azaltmak için suyu yüzümüze sürebiliriz. Hem cildinizi temizler hem de düzenli kullanıldığında daha genç bir görünüm sağlar. Cildi arındırıp parlaklık verir. Günde bir bardak patates suyu kuruluğu giderir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kaşıntı cilt isilik gibi birçok sorunun onarıcı etkisi vardır. Tahriş olmuş cilde uygulandığında olumlu sonuç verir. Patatesin suyunun soğutarak cildimize sürdüğümüzde güneş yanıklarının etki ettiği yanma ve ağrı hissini hafifletebilir suyunu düzenli olarak tüketmek cilt kuruluğu rahatsızlığını giderebilir. Patates suyunun gözaltına bir pamuk yardımıyla uygulandığı zaman gözaltında oluşan lekeleri ve morlukları geçirebildiği gözlemlenmiştir. Patatesin suyunu içerken eğer tam olarak rahatsız oluyorsanız çeşitli sebzelerle örneğin havuç veya limon ya da bal ekleyerek daha lezzetli bir hale getirebilirsiniz kişisel problemleriniz de birçok fayda getireceğinden eminiz.

Bakmadan geçmeyin

Çileğin Faydaları

İlkbahar – yaz aylarının vazgeçilmez meyvelerinden çileğin inanılmaz faydaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.