Home / Diyet / Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

Fazla kilolarınızdan kurtulmak, formunuzu korumak ya da incelmek istiyorsanız yoğurt diyeti tam da size göre.

Günümüz de pek çok insan fazla kilolarından şikayetçi ve bu yüzden pek çok yönteme başvuruyor. Aslında ilk başta dikkat etmemiz gereken şey çok basit beslenmek alışkanlıklarımızı korumalıyız ki özellikle fast-food un zirve yaptığı bir dönemde fazla kilo almak istemiyorsak buna çok dikkat edilmelidir. Çoğu kişi ameliyatla yani mideye kepçe takılmasıyla kilo vermeye çalışıyor bu işlemi ne kadar sağlıklı olduğu da tartışmaya açık bir konudur.

Sponsorlu Bağlantılar

Yoğurt Diyeti

Diyetisyene gidecek maddi durumu olmayanlar için evde yapılabilecek ve cebinize zarar vermeyecek basit bir diyet istemez misiniz? O zaman yoğurt diyeti tamda size göre çok kolay ve pratiktir. Peki, biz neden yoğurt diyetini tercih etmeliyiz yoğurt diyeti nedir diye soracak olursanız; Yoğurt diyeti yoğurdun detox etkisinden yararlanarak vücudunuzun içerdiği zararlı toksinlerden kurtulmanıza yardım eder ve vücutta oluşan şişlikleri de gözle görülür derecede azaltmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yoğurt Seçimi

Hemen hemen bize her evde her sofrada yoğurt arkadaşlık dostluk etmektedir. Bunun sebebi yoğurdun hem kolay bulunması hem de fiyatının uygun olmasıdır. Peki diyet olarak yoğurt kullanacaksak nelere dikkat etmeliyiz? Yoğurdu evde yapmanızı tavsiye ediyoruz. Yoğurdun içerdiği yağ miktarı diyetimiz için çok önemlidir. Eğer hazır alacaksanız diyetiniz için tam yağlı yoğurt yerine yarım yağlı yoğurt tercih edilmelidir.

Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Yoğurdun faydasından ve bunla diyet yapılabileceğinden bahsettik peki bu diyet nasıl yapılır? Öncellikle etkisini görmek için bir hafta boyunca diyeti bırakmamanızı öğün atlamamanız tavsiye edilmektedir. Günde 3 ana öğünümüz bulunmaktadır. Yoğurt diyeti yaparken 3 tanede ara öğün koymalısınız. Bu ara öğünler kalorisi düşük aynı zamanda sizi tok tutacak gıdalar olmalıdır. Örneğin kuru meyveler olabilmektedir. Her ana öğüne ek olarak bir kase yoğurt yemelisiniz. Ana öğünlerinizde ekmek kullanmamalı şeker ve tuzdan da uzak durmalısınız ve işte hayat ettiğiniz hedeflediğiniz kiloya ulaşmanın basit yoludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.