Home / Diyet / Zayıflatan Çaylar
bitki çayı

Zayıflatan Çaylar

Diyet yaparken zayıflamanızı kolaylaştıracak, kilo vermenizi hızlandıracak bitki çayları

İlerleyen teknolojiyle, bugün bulunduğumuz noktada kilo vermenin pek çok yolu olduğu bilinmektedir. Birçoğumuz fazla kilolardan kurtulmak amacıyla çeşit çeşit yollara başvurmaktayız. Hızla ilerleyen ve rağbet gören estetik operasyonlar bu işin başında geliyor. Sağlıklı olduğu ve uzmanlar tarafından da onaylanan diyet, en sağlıklı kilo verme şeklidir. Birçok kadının ve televizyonda izlediğimiz ünlülerin zayıf kalmak için başvurduğu yöntem hiç şüphesiz ki, şifalı otlardır. Nasıl zayıfladığınızı anlamadan, fit bir vücuda sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Diyet yaparken içilecek çaylar

Ada Çayı: Günde 1-2 bardak tüketilebilen ada çayı, karaciğeri temizleyerek, zararlı toksinleri vücut dışına atar. Sindirim sistemi sorunları olanlar için mucizevidir! Diyete yardımcıdır.

Papatya çayı: Yapılan araştırmalara göre, papatya çayının sindirime yardımcı olduğu saptanmıştır. Bağışıklık sistemini de güçlendirir. Aynı zamanda diyet sırasında oluşabilecek mide kasılmalarında fayda sağlayabilir. Eski Mısırlılar tarafından sıklıkla kullanılan en önemli bitkilerden biri olarak da bilinmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yeşil çay: Diyet sırasında iştahı en az seviyeye indirerek, zayıflamaya fazlasıyla yardımcı olur. İçerisinde bulunun kafein sayesinde metabolizmayı hızlandırır. Diyet yapan insanların tercih ettiği bitkiler arasında ilk sırayı korumaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sinameki Çayı: En bilindik çaylardan biridir. Halk arasında ve tıpta müshil etkisi özelliği ile tanınmaktadır. İştah kesici etkisinin yanı sıra kabızlığı giderir, bağırsakları temizler ve şişliği önemli ölçüde azaltır. Yarım çay kaşığı sinameki otunu bir fincan sıcak suya atın ve demlenince için.

Biberiye Çayı: Kan dolaşımını artırır. Hazımsızlık sorununu yok ederek zararlı toksinlerin vücut dışına atılımını hızlandırır. Kabızlığı engeller ve bağışıklık sistemini hızlı bir şekilde güçlendirir. Günde 2 fincan biberiye çayı, diyeti fazlasıyla kolaylaştırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.